Uniwersalny lek bez recepty

Pływanie to jeden z najciekawszych sportów. Nie dość, że nauka pływania jest niezwykle przyjemna, jest to dyscyplina dla każdego! Nie ma znaczenia wiek, czy umiejętności. W szkole pływania w Szczecinie – Ośmiorniczka swoją przygodę na basenie mogą zacząć zarówno dorośli jak i dzieci.

Pływanie słynie z niemal legendarnego wpływu na niechciane kilogramy. Zaledwie kilka godzin tygodniowo na basenie, może pomóc pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. Wynika to z tego, że pływanie – podobnie jak bieganie – należy do grupy treningów aerobowych. Oznacza to, że podczas niego mięśnie dostają dużą dawkę tlenu, który jest kluczowy do spalania zapasów energii.

Mimo że ta cecha byłaby w stanie przekonać mnóstwo ludzi do rozpoczęcia nauki pływania, jest do dopiero wierzchołek góry lodowej. Pływanie niesie za sobą niezliczone korzyści.

Zgodnie z prawem Archimedesa, ciało zanurzone w cieczy, traci na wadze tyle, ile waży ciecz wyparta przez to ciało. Co to ma wspólnego z pływaniem? Decydując się na trening w basenie lub naukę pływania, sprawiamy że nasz układ kostno – stawowy jest znacznie jest znacznie mniej obciążony niż w przypadku jakichkolwiek innych ćwiczeń.

Regularne wizyty na basenie, takie jak nauka pływania, mogą stanowić formę rehabilitacji w przypadku problemów z kręgosłupem i po przebytych urazach. Dzięki temu, że pływanie jest ćwiczeniem wysoce ogólnorozwojowym, lekarze często zalecają wizyty na basenie przy rozmaitych schorzeniach, na przykład przy skoliozie.

Pływanie wymaga wykonywania szerokiego zakresu ruchów jednocześnie, co pomaga w utrzymaniu elastyczności stawów i więzadeł. Oprócz tego wzmacnia niemal wszystkie mięśnie ciała; ramiona zataczają szerokie ruchy, biodra poruszają całą długością nóg, głowa i kręgosłup wykonują serie skrętów. Bardzo korzystnie wpływa to na cały układ krążenia i pomaga zwiększyć objętość płuc.

Tak jak w większości dyscyplin, osoby regularnie pływające lub pobierające lekcje pływania, dostarczają organizmowi porcję endorfin, czyli hormonu szczęścia. Według „Journal of Physiology” podczas zanużenia w wodzie intensywność przepływu krwi w naczyniach mózgowych wzrasta aż o 14 procent. Co więcej, naukowcy stwierdzili, że pływanie jest jednym z lepszych sposobów na szybkie złagodzenie stresu.

Pływanie jest także magiczną mocą, która pomaga lepiej się wysypiać. W badaniu z udziałem starszych osób z bezsennością, uczestnicy zgłosili poprawę jakości życia i snu po regularnych zajęciach na basenie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ około 50 procent osób starszych cierpi w pewnym stopniu na bezsenność.

Nauka pływania jest świetnym wyborem dla każdego, bez względu na wiek. Jeżeli chcesz poznać jej dobroczynne efekty, możesz zapisać się do naszej Szkoła pływania w Szczecinie tutaj -> Zapisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *