Poczuj się jak ryba w wodzie

Najczęściej pierwszym skojarzeniem z nauką pływania są zajęcia dla dzieci. Nic dziwnego – najczęściej oswajamy się z wodą już od najmłodszych lat, czy to podczas zajęć na basenie czy rodzinnych wyjazdów nad polskie morze i jeziora. Większość dzieci uwielbia przebywać w wodzie, więc nauka przychodzi im bardzo instynktownie. Mimo to należy pamiętać, że na naukę nigdy nie jest za późno, zwłaszcza gdy mowa o pływaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dorośli połączyli instynkt z rozsądkiem i przyswoili zasady poprawnego technicznie pływania, czy to udoskonalenia swoich obecnych technik, bądź też rozpoczęcia nauki od zera.

Każda osoba, która w dzieciństwie nie nauczyła się pływać, niesie ze sobą inne doświadczenia. Bardzo istotne jest, żeby wziąć to pod uwagę przy nauce pływania. Jeżeli ktoś ma złe wspomnienia co do kontaktu z wodą, oswojenie się z nią i nabranie pewności siebie może zająć mu więcej czasu. Wszystkie lęki można pokonać, ale wymaga to odpowiednich działań.

Nie ważne, z jakiego powodu nie nauczyłeś się pływać. Jeżeli chcesz zdobyć tę niezwykle przydatną umiejętność, na pewno jest to możliwe. W końcu chcieć to móc.

Wiele osób zastanawia się od czego zacząć swoją przygodę z basenem. Pierwszym, najbardziej kluczowym etapem jest to, żeby oswoić się z wodą. Nawet jeżeli podczas pierwszych wizyt, będziesz mieć opory przed wejściem do basenu lub będziesz czuć obawy przed utrata gruntu, nie zniechęcaj się.   Im częstsze będą twoje wizyty na basenie, tym łatwiej będzie ci się przełamać. Zarówno podczas pokonywania lęku jak i w późniejszej nauce pływania, kluczową rolę odgrywa systematyczność i determinacja.  Nie trzeba pływać codziennie. Do nauki swystarczy jeden trening w tygodniu, żeby stopniowo zacząć czerpać radość z kontaktu z wodą.

Początki nierzadko bywają trudne, ale przy odpowiednio dużej determinacji i regularnych ćwiczeniach, pływanie może stać się czynnością nie tylko całkowicie naturalną, ale przede wszystkim przyjemną. Warto się uczyć pływać w każdym wieku. Jest to niezwykle relaksująca czynność, która jest również zbawienna dla organizmu i świetnie wpływa na naszą sylwetkę.

W naszej Szkole pływania znajdziesz bardzo szeroką ofertę zajęć grupowych jak i indywidualnych, jeśli jesteś zainteresowany/na myśli nam swoje zgłoszenie klikając w link. Oddzwonimy do Ciebie – opowiemy na nurtujące Cię pytania i jeśli się zdecydujesz to zapiszemy na odpowiednią dla Ciebie godzinę. Do zobaczenia na basenie!